Co przyniesie 2016 rok?

Jak co roku od 1 stycznia w życie wchodzą zmiany prawne. Dotyczą one także gospodarki odpadami.

Egzekucji opłat za odpady na razie nie będzie

W najbliższym czasie włodarze gmin czy miast nie będą mogli prowadzić egzekucji opłat za odpady. A to ze względu na przesunięcie terminu wejścia w życie nowej ustawy o administracji podatkowej.

Jest nowa ustawa o ZSEiE

Prezydent podpisał nową Ustawę o Zużytym Sprzęcie Elektrycznym i Elektronicznym. Zacznie ona obowiązywać od 1 stycznia 2016 r.

Będzie nowelizacja w sprawie odpadów z ogródków działkowych?

Jest już projekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminie złożony przez posłów SLD. Właściciele ogródków działkowych mają podpisywać odrębne umowy na odbiór odpadów zielonych.

Raportowanie będzie łatwiejsze!

Przedsiębiorcy często głowili się i troili. Głównie z powodów raportów na temat swoich odpadów. Ministerstwo Środowiska pracuje nad nowym rozporządzeniem, które ma ułatwić proces sprawozdawczości.

Nowe wzory sprawozdań zatwierdzone

Oficjalnie opublikowano Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie wzorów sprawozdań o odebranych i zebranych odpadach komunalnych, odebranych nieczystości ciekłych oraz realizacji zadań z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi.

Osady ściekowe pod recykling

Zgodnie z dyrektywną unijną i rozporządzeniem ministra ochrony środowiska niektóre osady ściekowe będą od nowego roku poddawane procesowi recyklingu.

Rozporządzenia Ministra do Komisji Europejskiej

Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami stracił cierpliwość do projektów rozporządzeń Ministra Środowiska ws. instalacji MBP. Postanowił złożyć skargę do Komisji Europejskiej.

Zwolnienia z opłat - mogą, nie muszą

Jednak nie będzie obowiązku przyznania ulg na wywóz śmieci rodzinom wielodzietnym.

Jest rozporządzenie ws. WPGO

Wczoraj Ministerstwo opublikowało rozporządzenie ws. wojewódzkich planów gospodarki odpadami.
Wyświetlanie 11 - 20 z 31 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 4